Holding Solitea dokončil akvizíciu spoločnosti J.K.R.

12. 01. 2016

Holding Solitea získal 100% podiel v spoločnosti J.K.R., ktorá vyrába podnikové informačné systémy Byznys ERP. Týmto krokom výrazne posilňuje svoju pozíciu dodávateľa ERP systémov na českom trhu.

Solitea už vlastní spoločnosti vyvíjajúce ERP riešenie Cígler Software, Altus softvér, Aquasoft a Vema, v Rakúsku pak spoločnosť JET ERP Betriebsgesellschaft. Holding má viac ako 500 zamestnancov a výnosy vo výške 700 miliónov korún.

J.K.R. bola založená v roku 1991 a patrí do TOP 10 na českom trhu. V súčasnosti používa systém Byznys VR cez 1000 zákazníkov - medzi zaujímavých a všeobecne známych užívateľov patrí napr. výrobca kúpeľní Ravak, vydavateľstvo Vltava-Labe-Press, staviteľ tunela Blanka Metroprojekt, developer CENTRAL GROUP, knižnica Václava Havla alebo tradičný výrobca písacích potrieb Koh-i -Noor.

"Solitea je pre nás predovšetkým strategickým investorom a predstavuje príležitosť k rýchlemu rastu vďaka synergiám v rámci holdingu," komentoval akvizíciu Vladimír Králíček, generálny riaditeľ JKR , a pokračuje: "Zo spojenia budú v prvom rade ťažiť existujúci a budúci užívatelia našich systémov Byznys ERP, a to nielen v oblasti know-how a technológií, ale aj získaním širšej ponuky riešení a služieb."

Solitea je aktívna najmä na českom, slovenskom a rakúskom trhu, s inštaláciami jej softvéru a zákazkových riešení sa môžeme stretnúť aj v Maďarsku, Nemecku, Švajčiarsku, Srbsku, Fínsku a Turecku. V počte zákazníkov ERP systémov je Solitea jednotkou na slovenskom trhu.

"Víziou holdingu Solitea je prostredníctvom svojich produktov a riešení zjednodušovať podnikanie firmám všetkých veľkostí. Akvizícia J.K.R. je len ďalším krokom v naplňovaní tejto vízie", hovorí Martin Cígler, predseda predstavenstva holdingu, a dodáva: "Pre Soliteu je nákup J.K.R. strategickou  investíciou s cieľom zvýšiť  trhový podiel a súčasne  príležitosťou dodávať vlastný ERP systém i veľkým spoločnostiam. Solitea má v ČR najviac zákazníkov ERP riešení a vďaka konsolidovanému využitiu zdrojov a know-how všetkých členov holdingu sa môžeme sústrediť na vývoj nových produktov pri použití technológií s vyššou pridanou hodnotou pre našich zákazníkov."


späť na výpis aktualít