Prihlásiť sa

Vema Cloud

Všetky aplikácie Vema je možné využívať vzdialene cez internet ako službu Vema Cloud

Vema Cloud

Služba je vhodná pre všetky typy užívateľov a ponúkame ju za veľmi výhodných cenových podmienok, teda je dostupná prakticky každému.

Uisťujeme vás, že ako spoločnosť disponujeme potrebným technologickým, odborným aj investičným potenciálom pre bezpečné a kvalitné poskytovanie tejto najmodernejšej a veľmi perspektívnej formy užívania aplikácií.
Cloud sme začali prevádzkovať už v roku 2005 a stali sme sa tak jednotkou na českom a slovenskom trhu podnikových informačných systémov.
Sme držiteľmi CERTIFIKÁTOV IQNet a CQS, ktoré nás oprávňujú poskytovať informačné systémy ako službu.

Princíp Vema Cloud

Princíp Vema Cloud je veľmi jednoduchý. K aplikáciám Vema pristupujete vzdialene cez internet, takže na počítači máte nainštalovaného iba jednoduchého a nenáročného tenkého klienta. V tomto modeli nemusíte vlastniť licenciu k používaným aplikáciám, pretože si iba prenajímate ich funkcie. Bez toho, aby ste sa museli o čokoľvek starať, môžete sa plne sústrediť na svoju vlastnú prácu.

Výhody Vema Cloud

  • O dáta a prevádzku aplikácií sa nestará užívateľ, ale poskytovateľ služby.
  • Odpadá vám povinnosť a nutnosť inštalovať nové verzie či aktualizácie. Aplikácie sú nainštalované (rovnako tak ako užívateľské dáta) na serveroch v chránenom dátovom centre na optickej dátovej chrbtici. Spoločnosť Vema zaisťuje ich nepretržitú prevádzku.
  • Pre svoje cenné dáta získavate vyspelé archivačné mechanizmy, ochranu proti vírusom aj cudzím útokom.
  • Máte zmluvne garantovanú dostupnosť služby v bežnej pracovnej dobe.
  • K tomu máte k dispozícii veľmi efektívne služby – so súhlasom užívateľa, môže konzultant Vema kedykoľvek operatívne nahliadnuť do jeho dát a pomôcť mu okamžite vyriešiť akýkoľvek problém.
  • Nainštalovaný klient je identický s bežne používaným lokálnym grafickým klientom aplikácií Vema a prakticky tak nemáte možnosť postrehnúť, či pracujete lokálne či využívate Vema Cloud. Nie je teda potrebné sa učiť nič špeciálne!
  • Súčasťou štandardného riešenia je webový portál, ktorý môžete sprístupniť všetkým zamestnancom.
  • Ako nový užívateľ iste oceníte jednoduchšiu a rýchlejšiu implementáciu aplikácií a nepochybne uvítate aj fakt, že nie je potrebné kupovať licencie aplikácií.

Dostupnosť Vema Cloud

Dostupnosť služby je garantovaná zmluvne a pokrýva bežný rozsah pracovnej doby. V pracovných dňoch je teda zaručená dostupnosť od 7.00 do 19.00. Služba je však obvykle dostupná i mimo túto dobu, iba s výnimkou údržby systému. Pravidelné servisné činnosti však plánujeme až na neskoré nočné hodiny, aby sme užívateľa obmedzovali len minimálne.

Bezpečnosť Vema Cloud

Okrem zaistenia nerušeného užívania služby v súlade so zmluvnými garanciami samozrejme dbáme na dosiahnutie maximálnej bezpečnosti dát užívateľov. Základom organizačného zaistenia je metodika prevádzky, ktorá je budovaná podľa požiadaviek noriem ISO 9000.
Servery spoločnosti Vema sú umiestnené v kontrolovanom dátovom centre s riadeným prístupom, automatickými dusíkovými hasiacimi systémami a motorgenerátorovými záložnými zdrojmi elektrickej energie. Servery sú vybavené modernými archivačnými zariadeniami, ktoré poskytujú takú úroveň ochrany dát pred stratou, akú väčšina našich užívateľov nie je sama schopná zaistiť. Pre vyššiu dôveru obdržíte štyrikrát ročne archív svojich dát na CD.

Komunikácia medzi serverom a klientom je robustne šifrovaná a používa bezpečné protokoly, vďaka ktorým je možné komunikovať aj v nechránenom prostredí internetu. Autorizácia užívateľa prebieha pomocou nami vydaného elektronického certifikátu uloženého na USB nosiči iKey a chráneného PINom.

Pokiaľ užívateľ neprezradí svoj PIN a súčasne s ním neodovzdá nosič s certifikátom, je prístup k dátam pre nepovolaného prakticky nemožný. Všetka prevádzka sa dôsledne protokoluje a aktívne monitoruje. Firewally predradené serverom zaisťujú ich ochranu pred útokmi z internetu.
Zmluva o poskytovaní aplikačných služieb (V4 Cloud) navyše obsahuje záväzok mlčanlivosti zo strany spoločnosti Vema.

Zriadenie Vema Cloud

Ak máte o zriadenie služby záujem, existujú dva spôsoby:

  • Uhradíte iba vystavenie dohodnutého počtu certifikátov vrátane USB nosičov (najmenej dva). Cez internet si stiahnete balíček, ktorý si sami nainštalujete.
  • Objednáte si aj kompletnú službu vzdialenej inštalácie u vás. V cene je vystavenie dohodnutého počtu certifikátov vrátane USB nosičov (najmenej dva), inštalácia na dohodnutý počet počítačov a krátke zaškolenie prihlasovania k službe.

Napíšte si o cenovú ponuku

Šipošová Beáta

Obchodní manažér

info@vema.sk
+421 220 510 900


Zákaznícka linka:
02 20 510 912
info@vema.sk


Solitea Slovensko, a. s.
Plynárenská 7/C
821 09 Bratislava
IČO 36237337
IČ DPH SK2020193890

Spoločnosť je zapísaná v OR okresného súdu Bratislava I, oddiel Sa, vložka 2969/B

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Podpora pro současné zákazníky

Můžete se na nás spolehnout i po implementaci systému.
Jsme připraveni na vše, co přijde, a rádi vám pomůžeme
systém přizpůsobit vašim nově vznikajícím potřebám.

Nepremeškajte príležitosť
dozvedieť sa, čo sa u nás deje.

Copyright 2023 Solitea, a.s.