Prihlásiť sa

Vema Cloud

Všetky aplikácie Vema je možné využívať vzdialene cez internet ako službu Vema Cloud.

Vema Cloud

Služba je vhodná pre všetky typy používateľov a ponúkame ju za veľmi výhodných cenových podmienok, teda je dostupná prakticky pre každého.

Uisťujeme vás, že ako spoločnosť disponujeme potrebným technologickým, odborným aj investičným potenciálom pre bezpečné a kvalitné poskytovanie tejto najmodernejšej a veľmi perspektívnej formy používania aplikácií.
Cloud sme začali prevádzkovať už v roku 2005 a stali sme sa tak jednotkou na českom a slovenskom trhu podnikových informačných systémov.
Sme držiteľmi CERTIFIKÁTOV IQNet a CQS, ktoré nás oprávňujú poskytovať informačné systémy ako službu.

Princíp Vema Cloud

Princíp Vema Cloud je veľmi jednoduchý. K aplikáciám Vema pristupujete vzdialene cez internet, takže na počítači máte nainštalovaného iba jednoduchého a nenáročného tenkého klienta. V tomto modeli nemusíte vlastniť licenciu k používaným aplikáciám, pretože si iba prenajímate ich funkcie. Bez toho, aby ste sa museli o čokoľvek starať, môžete sa plne sústrediť na svoju vlastnú prácu.

Výhody Vema Cloud

  • O dáta a prevádzku aplikácií sa nestará používateľ, ale poskytovateľ služby.
  • Odpadá vám povinnosť a nutnosť inštalovať nové verzie či aktualizácie. Aplikácie sú nainštalované (rovnako tak ako používateľské dáta) na serveroch v chránenom dátovom centre na optickej dátovej chrbtici. Spoločnosť Vema zaisťuje ich nepretržitú prevádzku.
  • Pre svoje cenné dáta získavate vyspelé archivačné mechanizmy, ochranu proti vírusom aj cudzím útokom.
  • Máte zmluvne garantovanú dostupnosť služby v bežnej pracovnej dobe.
  • K tomu máte k dispozícii veľmi efektívne služby – so súhlasom používateľa môže konzultant Vema kedykoľvek operatívne nahliadnuť do jeho dát a pomôcť mu okamžite vyriešiť akýkoľvek problém.
  • Nainštalovaný klient je identický s bežne používaným lokálnym grafickým klientom aplikácií Vema, a prakticky tak nemáte možnosť postrehnúť, či pracujete lokálne či využívate Vema Cloud. Nie je teda potrebné sa učiť nič špeciálne!
  • Súčasťou štandardného riešenia je webový portál, ktorý môžete sprístupniť všetkým zamestnancom.
  • Ako nový používateľ iste oceníte jednoduchšiu a rýchlejšiu implementáciu aplikácií a nepochybne uvítate aj fakt, že nie je potrebné kupovať licencie aplikácií.

Dostupnosť Vema Cloud

Dostupnosť služby je garantovaná zmluvne a pokrýva bežný rozsah pracovnej doby. V pracovných dňoch je teda zaručená dostupnosť od 7.00 do 19.00 hod. Služba je však zvyčajne dostupná aj mimo tejto doby, iba s výnimkou údržby systému. Pravidelné servisné činnosti však plánujeme až na neskoré nočné hodiny, aby sme používateľa obmedzovali len minimálne.

Bezpečnosť Vema Cloud

Okrem zaistenia nerušeného používania služby v súlade so zmluvnými garanciami samozrejme dbáme na dosiahnutie maximálnej bezpečnosti dát používateľov. Základom organizačného zaistenia je metodika prevádzky, ktorá je budovaná podľa požiadaviek noriem ISO 9000.
Servery spoločnosti Vema sú umiestnené v kontrolovanom dátovom centre s riadeným prístupom, automatickými dusíkovými hasiacimi systémami a motorgenerátorovými záložnými zdrojmi elektrickej energie. Servery sú vybavené modernými archivačnými zariadeniami, ktoré poskytujú takú úroveň ochrany dát pred stratou, akú väčšina našich používateľov nie je sama schopná zaistiť. Pre vyššiu dôveru obdržíte štyrikrát ročne archív svojich dát na CD.

Komunikácia medzi serverom a klientom je robustne šifrovaná a používa bezpečné protokoly, vďaka ktorým je možné komunikovať aj v nechránenom prostredí internetu. Autorizácia používateľa prebieha pomocou nami vydaného elektronického certifikátu uloženého na USB nosiči iKey a chráneného PINom.

Pokiaľ používateľ neprezradí svoj PIN a súčasne s ním neodovzdá nosič s certifikátom, je prístup k dátam pre nepovolaného prakticky nemožný. Všetka prevádzka sa dôsledne protokoluje a aktívne monitoruje. Firewally predradené serverom zaisťujú ich ochranu pred útokmi z internetu.
Zmluva o poskytovaní aplikačných služieb (V4 Cloud) navyše obsahuje záväzok mlčanlivosti zo strany spoločnosti Vema.

Zriadenie Vema Cloud

Ak máte o zriadenie služby záujem, existujú dva spôsoby:

  • Uhradíte iba vystavenie dohodnutého počtu certifikátov vrátane USB nosičov (najmenej dva). Cez internet si stiahnete balíček, ktorý si sami nainštalujete.
  • Objednáte si aj kompletnú službu vzdialenej inštalácie u vás. V cene je vystavenie dohodnutého počtu certifikátov vrátane USB nosičov (najmenej dva), inštalácia na dohodnutý počet počítačov a krátke zaškolenie prihlasovania do služby.

Požiadať o cenovú ponuku

Šipošová Beáta

Obchodný manažér

info@vema.sk
+421 220 510 900


Zákaznícka linka:
02 20 510 912
info@vema.sk


Seyfor Slovensko, a. s.
Plynárenská 7/C
821 09 Bratislava
IČO 36237337
IČ DPH SK2020193890

Spoločnosť je zapísaná v OR okresného súdu Bratislava I, oddiel Sa, vložka 2969/B

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Podpora pre súčasných zákazníkov

Môžete sa na nás spoľahnúť aj po implementácii systému.
Sme pripravení na všetko, čo príde, a radi vám pomôžeme systém prispôsobiť vašim novo vznikajúcim potrebám.

Nepremeškajte príležitosť
dozvedieť sa, čo sa u nás deje.

Copyright 2023 Seyfor, a.s.