MENU Zavrieť

Nová éra digitálnej komunikácie: Vema prichádza s modulom Elektronická PN

  • 14.9.2023
Nie je nič horšie ako byrokracia a zbytočná administratíva, ktorá nás oberá o čas a energiu. Ak ste mzdová účtovníčka, veľmi dobre viete, koľko administratívy je okolo PN. Ale čo keby sme vám povedali, že už čoskoro bude všetko jednoduchšie?

Od spustenia elektronickej PN (ePN) bolo podľa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) vystavených už vyše 500-tisíc ePN. Služba je od júna povinná pre vybraných lekárov a od 1. 1. 2024 budú mať povinnosť vystavovať ePN všetci lekári.

Ručné prepisovanie

V praxi to dnes vyzerá tak, že zamestnanec už neprichádza za mzdovou účtovníčkou so žiadnym papierikom. Účtovníčka ale musí pravidelne sledovať portál Sociálnej poisťovne, aby zistila, či tam nepribudli nejaké PN pre jej organizáciu. Ak áno, musí si ich manuálne zapísať, preklopiť ich do personálneho systému a do Sociálnej poisťovne poslať údaje o poslednom odpracovanom dni zamestnanca.

Ak trvá PN dlhšie ako 10 dní, nemocenské dávky vypláca Sociálna poisťovňa, ktorej musí účtovníčka nahlásiť aj číslo účtu poistenca, na ktoré mu má poslať nemocenské dávky. Toto všetko sa dnes robí ručne.

Prihláste sa k odberu newslettera a získavajte informácie o HR novinkách včas.

Automatizujte s Vemou

A práve tu nastupuje na scénu Vema s novým modulom Elektronická PN. Predstavte si, že ako zamestnávateľ dostanete informácie o PN vášho zamestnanca priamo do systému Vema. Nemusíte sa manuálne prihlasovať na portál Sociálnej poisťovne, opisovať si údaje alebo kontrolovať zmeny. Vema to vyrieši za vás.

S Elektronickou PN bude celý tento proces automatizovaný. Modul si PN-ky z portálu stiahne sám, Sociálnej poisťovni poskytne všetky potrebné údaje a informácie o PN budú automaticky zapísané do mzdy a dochádzky.

Mzdové účtovníčky sa tak zbavia potreby manuálneho kontrolovania portálu Sociálnej poisťovne – modul Elektronická PN zabezpečí správnu komunikáciu medzi Sociálnou poisťovňou a vašou firmou.

Spustenie modulu Elektronická PN

Vema momentálne celý proces testuje spoločne so Sociálnou poisťovňou. Ak všetko pôjde hladko, v priebehu novembra si budete môcť zakúpiť modul, ktorý vám okrem eliminácie byrokracie umožní:

  • automatizáciu procesov spojených s PN,
  • presnosť a elimináciu chýb spojených s ručným prepisovaním,
  • ušetrenie času pri spracovaní informácií o PN,
  • bezproblémovú komunikáciu so Sociálnou poisťovňou.

Modul Elektronická PN od Vemy je oveľa viac ako len digitalizácia. Je to cesta k efektívnejšej a jednoduchšej práci. Pokiaľ máte o modul záujem, sledujte novinky v aplikácii Vema, kde už čoskoro dostanete všetky potrebné informácie o dostupnosti aj cene.

Buďte medzi prvými, ktorí využijú výhody Elektronickej PN! Uľahčite si život s novým modulom od Vemy pre elektronické PN.

Podobné
články

Systém Vema vám prináša Seyfor